W dniach 20-22 maja 2014 roku na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego „Myślęcinek” w Bydgoszczy odbędą się XXII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD – KAN 2014.

Targi WOD-KAN to miejsce, w którym każdego roku spotykają się producenci technik, technologii i urządzeń, którzy uwzględniają w swoich propozycjach targowych wszystkie aspekty działań przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Na targach dominują firmy oferujące maszyny i urządzenia służące do budowy, naprawy i utrzymania sieci wod-kan. Jak co roku pojawiają się również najwięksi producenci agregatów hydraulicznych, pomp oraz armatury. Nie zabraknie również firm informatycznych oferujących programy komputerowe przeznaczone do zarządzania infrastrukturą techniczną. Na otwartym terenie, przed halami wystawienniczymi znaleźć będzie można przedsiębiorstwa oferujące pojazdy specjalistyczne, asenizacyjne oraz wielkogabarytowy sprzęt do ciężkich prac remontowo-budowlanych. To właśnie w Bydgoszczy, zawsze na wiosnę spotyka się teraźniejszość i przyszłość przemysłu wodno-kanalizacyjnego, ścierają idee i praktyczne rozwiązania. Tam każdy z branży wodnokanalizacyjnej znajdzie interesujący go temat.

Po raz kolejny w targach udział weźmie firma SINOGRAF SA. Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentujemy swoją ofertę w zakresie materiałów uszczelniających oraz surowców do produkcji uszczelnień. Nowością w ofercie są uszczelnienia mechaniczne do pomp zatapialnych MS 53. Są to uszczelnienia kompaktowe, zastępujące tradycyjne uszczelnienia sznurowe dławnic pomp wirowych. Wykonane z najwyższej trwałości materiałów przeznaczone są do pracy z wodą zimną i gorącą, mało agresywnymi związkami chemicznymi, olejami i paliwami. Na targach zaprezentowane zostaną również wybrane uszczelnienia standardowe, stanowiące ponad 80% zapotrzebowania w polskim przemyśle.